Metale kolorowe

MApa strony

Tuleje brązowe Pręty brązowe Blachy ryflowane

OFERTA

ALUMINIUM

Aluminium jest drugim po żelazie najczęściej spotykanym metalem w technice. Charakteryzuje się dużą przewodnością elektryczną i cieplną, a także dużą plastycznością. Własności te ulegają zmniejszeniu przy dodaniu pierwiastków stopowych, lecz uzyskuje się dzięki temu znacznie lepsze własności wytrzymałościowe (posiada wysoka wytrzymałość w stosunku do wagi). Aluminium wykazuje również dużą odporność na korozję atmosferyczną i działanie wody, szczególnie po tzw. anodowaniu. Stopy aluminium z Cu i Mg (duraluminium) wykazują podwyższone własności wytrzymałościowe, dzięki czemu stosowane są na elementy maszyn, samolotów, pojazdów i w kolejnictwie oraz budownictwie, mają jednak obniżoną plastyczność i nie są odporne na korozję.

Ze względu na swoje właściwości, aluminium znalazło szerokie zastosowanie w przemyśle lotniczym, samochodowym, maszynowym, energetycznym oraz budownictwie na wysoko obciążone elementy, zbiorniki, maszty, rusztowania, platformy, reflektory, nity, opakowania, żeberka wymienników ciepła, a także elementy urządzeń hydraulicznych.

Oferujemy Państwu aluminium do obróbki plastycznej oraz odlewnicze. W ofercie posiadamy aluminium spawalne (np. PA6, PA4, PA38), nadające się do anodowania (np. PA11, PA38) oraz polerowania (PA4, PA9, PA38)

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.